Спорт Србија

Никад јача освета ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ !

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали Приморску са 90:64 на старту регионалне АБА лиге.

Изабраници Милана Томића остварили су први тријумф у званичним утакмицама у новој сезони.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

Црвено-бели су се тако осветили словеначком прваку, пошто су управо од њих недавно изгубили у четвртфиналу АБА Суперкупа.

Звезду је до победе предводио Лоренцо Браун, који је имао дабл-дабл учинак (18п+10ас).

Двоцифрен учинак имали су још и Огњен Добрић са 13 поена, Џејмс Гист додао је 11, док је Мохамед Фаје меч завршио са 10 постигнутих поена.

У пораженој екипи истакли су се Ленс Херис са 17 поена, Жига Димец додао је 12, а Ален Хоџић 10 поена.

Победа актуелног шампиона АБА лиге ни у једном тренутку није долазила у питање, а гости су само у првих пет минута утакмице држали какав-такав прикључак.

Од тог момента, Звезда је кренула са фуриозном игром, појачала одбрану и скок у нападу, а Приморску свела на само три постигнута поена у другој четвртини.

Где су стали у првом, изабраници Милана Томића наставили су у другом полувремену, а предност је константно расла и у једном тренутку била +36.

Успели су играчи словеначке екипе да смање вођство домаћих и овај пораз знатно ублаже, па је меч завршен резултатом 90:64 у корист Црвене звезде.

У наредном колу, 13. октобра, црвено-беле очекује тешко гостовање подгоричкој Будућности, док ће Приморска дан раније угостити Партизан.