Свет

НАТО НА КОЛЕНИМА! Коначно су признали: Готово је, немоћни смо пред њима

НАТО нема механизам за доношење мера против неке од својих чланица, прокоментарисао је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг могућност искључења Турске из Алијансе.

Столтенберг је изјавио да за разлику од ЕУ, НАТО нема механизме за усвајање мера против неке од својих чланица.

Региструјте се на првој српској друштвеној мрежи Србсбук

„Савезници отворено и поштено размењују мишљења“, додао је он.

Осим тога, генерални секретар Алијансе је навео да је Анкара одиграла одлучујућу улогу у уништењу такозваног калифата у Сирији.

„Инвазију Турске на север Сирије осудиле су многе државе–чланице НАТО-а. Очигледно, успеси у борби против ДАЕШ-а не треба да се доведу у опасност, напета хуманитарна ситуација не треба да се погоршава. Ипак, ми смо сведоци смањења насиља на североистоку Сирије. Ниједна од савезница није прихватила толико избеглица из Сирије као што је то урадила Турска: укупно 3,6 милиона људи. Ниједан други партнер из НАТО-а није преживео толико терористичких напада као Турска“, рекао је генерални секретар у интервјуу за лист „Билд“.

Према његовом мишљењу, борба против ДАЕШ-а треба да се настави, не сме се дозволити да се заробљени милитанти нађу на слободи.

„Смрт Ел Багдадија не значи крај ДАЕШ-а. Та група је до недавно контролисала огромну територију у Ираку и Сирији. Ми смо ослободили тај регион, али ДАЕШ није побеђен. Све снаге које контролишу тај регион треба да контролишу и терористе ДАЕШ-а — није важно да ли нам се свиђају те силе или не“, додао је генерални секретар НАТО-а.

Столтенберг је нагласио и потребу да се пронађу нове методе за решавање конфликта, без обзира на већ постојеће договоре Турске и Русије о „судбини севера Сирије“. Између осталог, он је поздравио предлог министарке одбране Немачке Анегрет Крамп Каренбауер да се на сиријско-турској граници формира зона безбедности под окриљем УН.

 

Извор: rs.sputniknews.com

СРБИЈА

РУСИЈА

ПРАВОСЛАВЉЕ